KULLANIM KOŞULLARI

STM Kampüs İş Sağlığı ve Güvenliği Özel Eğitim SAN.TİC.LTD.ŞTİ. (Bundan sonra STM Kampüs Ltd.Şti. olarak anılacaktır) tarafından hazırlanan EYS Portal web sitesine hoş geldiniz. Bu sitede yer alan sayfalara giriş ve içeriğindeki bilgilerin kullanımı aşağıda belirtilen kurallar ve koşullara tabidir. Bu web sitesini ve içeriğindeki hizmetleri kullanarak bu şartlar ile mutabık olduğunuzu ve aşağıdaki şartların sizin için de bağlayıcı olduğunu peşinen teyit etmiş olursunuz.

STM Kampüs Ltd.Şti. EYS Portal web sitesinde sağlanan hizmetlerde, ürünlerde, programlarda veya kullanım şartlarında, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda değişiklik yapma, güncelleştirme veya yürürlükten kaldırma hakkına sahiptir. Bu sitenin kullanımına devam ederek STM Kampüs Ltd.Şti. ’nin bu hakkını kullanmasına onay vermiş ve yapılacak değişiklikleri kabul etmiş olursunuz.

1. HAKLAR
Bu sitede yer alan her türlü içerik, program ve eğitim materyalinin hakları STM Kampüs Ltd.Şti.ve İçerik Sağlayıcılarına aittir.

2. WEB SİTESİNİN KULLANIMI
EYS Portal web sitesinde yer alan içerik, eğitim ve yazılım (materyal) kullanımınız aşağıdaki şartlara bağlıdır.
1. Bu sitede yer alan tüm içerik, eğitim ve materyali sadece kendi kişisel eğitiminiz ve bilgilenmeniz amacıyla kullanabilirsiniz. Özellikle ticari olmak üzere farklı amaçlarla kullanım halinde kullanım koşulları ihlal edilmiş sayılır. Bu ihlalin tespiti halinde STM Kampüs Ltd.Şti. tarafından hukuki ve cezai yasal işlem başlatılır.
2. WEB SİTEMİZDE BULUNAN TÜM İÇERİK, FOTOĞRAF, VİDEO VE YAZILAR ÜZERİNDEKİ HAKLAR; 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU VE 6769 SAYILI SINAİ MÜLKİYET KANUNU HÜKÜMLERİ UYARINCA KORUNMAKTADIR. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. EYS Portal web sayfasında yer alan interaktif eğitim materyallerinin tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.
3. Bu sitede yer alan materyaller ve içerikler değiştirilerek veya değiştirilmeden kısmen veya tamamen sahiplenilemez.
4. Bu web sitesinde yer alan materyaller ve içerikler, daha öncesinde STM Kampüs Ltd.Şti.'nin yazılı izni alınmaksızın, herhangi bir amaçla veya yayınlama amacıyla kullanılamaz veya kopyalanamaz.
5. STM Kampüs Ltd.Şti.'in yazılı izni alınmaksızın, "mirror" veya "frame" tekniği dahil hiçbir biçimde bu web sitesinin herhangi bir kısmı başka bir alanda yayınlanamaz.
6. Bu web sitesine bir ara sayfa ile tekrar yönlendirme yapılarak, splash sayfası sokularak veya diğer bir vasıtayla link yapılamaz.

3. KAYIT, KULLANICI HESAPLARI, ŞİFRELER VE GÜVENLİK
Bu web sitesinde sağlanan hizmetlerin herhangi birinin kullanımı için kayıt yaptırmanız ve bir hesap açmanız gerekiyorsa, bu kayıt sürecini kayıt formunda istenen bilgileri tam ve doğru olarak sağlamanız şarttır. Ayrıca bu bilgilerde değişiklik olduğu taktirde ilgili kayıt formuna girerek ilgili bölümlerde değişiklik yaparak bilgilerinizi güncel tutmayı kabul etmiş oluyorsunuz. Eğer bu web sayfasını ve içeriğindeki hizmetleri işvereniniz hesabına kullanıyorsanız, bu kullanım şartlarını onun adına kabul etmeye yetkili olduğunuz varsayılacaktır. Şifreniz veya şifrelerinizi gizli tutmakla mükellefsiniz. Ayrıca, sizin hesabınız ile yapılan bütün işlemlerden tamamıyla sorumlu olduğunuzu da peşinen kabul ve teyit ediyorsunuz. Bu anlaşmayı okuyarak şifrenizin veya hesabınızın haksız kullanımı durumunda STM Kampüs Ltd.Şti.'i hemen bilgilendirmeyi kabul ediyorsunuz. STM Kampüs Ltd.Şti. hesabınızın veya şifrenizin başkası tarafından kullanımı nedeniyle, bilginiz olsun veya olmasın, oluşacak zararınızla ilgili herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Ancak, hesabınızın veya şifrenizin başka bir kişi tarafından kullanımından STM Kampüs Ltd.Şti. veya başka bir kişi veya kuruluş zarar görürse, bu zarardan siz sorumlu tutulabilirsiniz. Hesap sahibinin izni olmaksızın başka bir hesabı kullanmanız yasaktır.

4. ÜRÜN / HİZMET TESLİMATI VE İADESİ
EYS Portal web sitesinde yer alan satışa konu içerik, online olduğu için satın alındığı an sistem üzerinden aktif hale gelir ve kullanıma hazır olur. Eğitim sonunda müşterinin kazandığı sertifika, müşteritarafından PDF olarak sistemden indirilebilir.Herhangi bir nedenle gönderilen kargoların ücreti müşteriye ait olup, alıcı ödemeli olarak gönderilir. Müşteri tarafından yapılan ödemenin faturası e-arşiv fatura olarak müşterinin kayıtlı mail adresine gönderilir.

Müşteri satın almış olduğu canlı ders hizmetini, online olarak teslim aldığı günden itibaren 7 gün içinde iade edebilir. İade işlemi gerçekleştirmek isteyen müşteri, STM Kampüs Ltd.Şti.’ne yazılı talepte bulunmak zorundadır. STM Kampüs Ltd.Şti. tarafından iadenin kabul edilmesiyle birlikte, müşterinin katıldığı ders saati (varsa) ve buna eklenecek %10 sistem kullanım ücreti ile komisyon bedeli hesaplanarak toplam hizmet ücretinden mahsup edilir; ücretin kalanı müşteriye iade edilir.

Müşteri satın almış olduğu asenkron ders (video, sunum, doküman) hizmetini, online olarak teslim aldığı günden itibaren 7 gün içinde iade edebilir. Müşteri bu 7 gün içinde hizmeti kullanmaya başlarsa cayma hakkını kullanamaz. Hizmetin kullanımından, müşteri tarafından içeriğin görüntülenmesi anlaşılır. İçeriği bir kez görüntülemiş müşteri, satış konusu hizmeti kullanmış sayılır ve bu nedenle artık hizmet iade edilemez duruma gelir ve müşteri cayma hakkını kullanamaz. Asenkron ders (video, sunum, doküman) içeriğinin görüntülenip görüntülenmediği, yani satışa konu hizmetin kullanımının gerçekleşip gerçekleşmediği, STM Kampüs Ltd.Şti. tarafından tespit edilmektedir. Müşteri, hizmetin kullanımına dair tespitlerin STM Kampüs Ltd.Şti. Şti. tarafından seçilen yöntemlerle yapılacağını/yaptırılacağını peşinen kabul eder.

5. GARANTİ VE FERAGAT
STM Kampüs Ltd.Şti. ve sizin aranızda yapılan ayrı bir anlaşma yapılmadıkça bu web sitesinden edinilen bütün içerik, yazılım ve hizmetler size olduğu haliyle sağlanmış olup, herhangi bir amaca uygunluk açısından veya başka bir açıdan herhangi bir garantiye tabi değildir.

STM Kampüs Ltd.Şti. hiçbir şekilde tarafınız veya başka bir üçüncü kişi tarafından bu web sitesine erişim veya bu web sitesinin veya bu web sitesinden linkle yönlendirilmiş başka bir web sitesinin veya bu web sitesinde yer alan hizmetlerin kullanımı vasıtasıyla uğranılmış dolaysız veya dolaylı bir zarardan, gelirden veya veri kaybından veya başka bir zarardan sorumlu tutulamaz.

6. BU WEB SİTESİNDE SAĞLANAN ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AİT MATERYAL
Bu web sitesi üçüncü kişiler tarafından sağlanmış materyaller, kaynak kodlu veya işletim formunda yazılımlar içerebilir. Bu web sitesinde yer alan bütün üçüncü kişilere ait materyal içinde yukarıda yer alan “GARANTİ VE FERAGAT” bölümü hükümleri geçerlidir.


SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

BU SÖZLEŞME, EYS Portal ABONESİ OLARAK SİZ EYS Portal KULLANICILARINA ÖZEL HAZIRLANAN İÇERİKTEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR.
EYS Portal’DAN FAYDALANMAK AMACIYLA İŞBU SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ’Nİ ONAYLAYARAK YA DA EYS Portal’U KULLANARAK, SÖZLEŞME'Yİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMİŞ OLURSUNUZ.

1. TARAFLAR VE KONU
İşbu EYS Portal Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (bundan böyle “SÖZLEŞME” olarak anılacaktır), STM Kampüs İş Sağlığı ve Güvenliği Özel Eğitim San.Tic.Ltd.Şti. (bundan böyle "STM Kampüs Ltd.Şti." olarak anılacaktır.) ile KULLANICI arasında (bu SÖZLEŞME'de KULLANICI ifadesi SİZ'i işaret etmektedir.) lisans bedeli karşılığında sunulan; İnşaat, Mimarlık, Profesyonel Gelişim eğitimleri kategorilerinde online eğitim içerikleri sunan EYS Portal Profesyonel ve Kişisel Gelişim Platformu (bundan böyle "EYS Portal" olarak anılacaktır) için, KULLANICI’nın seçmiş olduğu erişim paketinin sağladığı kullanım biçimi, kapsamı ve şartları ile sınırlı olarak KULLANICI'nın İnternet üzerinden EYS Portal web sitesine (EYS Portal) erişimi ile EYS Portal 'a kayıt olması ve EYS Portal’u kullanması konusundaki tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesine yöneliktir. (STM Kampüs Ltd.Şti.tarafından, tamamen STM Kampüs Ltd.Şti. 'nin kararıyla, zaman zaman yapılacak ve EYS Portal web sitesinde yayımlanabilecek tüm güncelleştirmeler bu SÖZLEŞME'ye dahildir.)

SÖZLEŞME'de STM Kampüs Ltd.Şti. ve KULLANICI hep birlikte TARAFLAR olarak adlandırılmışlardır.
KULLANICI, EYS Portal web sitesinde yer alan “ldquo; kayıt ol” butonuna tıklayarak kayıt işlemlerini tamamladığında ve/veya EYS Portal'u kullanmaya başladığında işbu SÖZLEŞME'yi okuyup, bilgi sahibi olduğunu ve bütün hükümleri ile birlikte kabul ettiğini elektronik ortamda beyan etmiş olur. KULLANICI, bu SÖZLEŞME'yi kabul etmiyorsa, EYS Portal'ye kayıt olmamalı ve kullanmamalıdır.

Bir tüzel kişi adına kayıt işlemi yapılması, kayıt işlemini yapan şahsın bu sözleşmeyi şirket adına kabul etmeye yetkili olunduğunu gösterir. Yetkisiz olarak bu sözleşmenin kabul edilmesi halinde, bu SÖZLEŞME'de belirlenen yasal yaptırımların sorumluluğunu yetkisiz olarak işlem yapmış olan şahıs ve tüzel kişi birlikte müteselsilen almış olur.

2. LİSANS ve FİKRİ MÜLKİYET
EYS Portal’un ve bölümlerinin ve EYS Portal ile birlikte veya aracılığıyla elde edilen içerikler, programlar ve eserler üzerindeki tüm fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının sahibi STM Kampüs Ltd.Şti., bağlı şirketleri ve yan kuruluşları ve/veya STM Kampüs Ltd.Şti.’nin içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerdir KULLANICI, STM Kampüs Ltd.Şti. ve/veya bağlı şirketleri ve yan kuruluşları ve/veya STM Kampüs Ltd.Şti.’nin içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere EYS Portal ve içerikleri üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerin sahip olduğu fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarını ihlal edecek faaliyetlerde bulunamaz.

KULLANICI, sisteme kayıtlı olan kişi olmakla sadece EYS Portal’un münferit kullanım lisansına sahip olmuş olur. İşbu SÖZLEŞME ile KULLANICI’ya tanınan kullanma lisansı, EYS Portal’un bu SÖZLEŞME’de belirtilen hak ve sınırlar çerçevesinde EYS Portal’a erişim, süreli olarak çalıştırma, görüntüleme ve kullanma hakkı verir. STM Kampüs Ltd.Şti., işbu SÖZLEŞME ile KULLANICI'ya, EYS Portal ile birlikte verilebilecek belgelere göre istifade etmek üzere basit (inhisari olmayan) bir kullanma lisansı vermektedir. KULLANICI, EYS Portal’deki içeriklerin hiçbir unsurunu değiştirmemeyi, uyarlamamayı, çevirmemeyi, satmamayı; bu içerik/ürün/servisten türev veya işleme eserler hazırlamamayı, bu içerik/ürün/servisin düzenini bozmamayı, bu servis kapsamında kullandığı her türlü içeriği, görüntüleri, klipleri, müzik eser veya kompozisyonunu söz ve besteyi bu SÖZLEŞME dışındaki amaçlar dışında kullanmamayı, değiştirmemeyi, bütünlüğünü bozacak şekilde ters mühendislik yapmamayı ve herhangi bir mecrada yayınlamaya teşebbüs etmemeyi kabul eder. KULLANICI, EYS Portal'un tümünü veya bir bölümünü bilgisayarına indiremez ve kaydedemez. EYS Portal’un kısmen/tamamen kopyasını üretemez. Bu tür kopyaları her ne amaçla olursa olsun başkalarının kullanmasına izin veremez, istifadesine ve bilgisine sunamaz. KULLANICI, kendi ihmali nedeniyle başkaları tarafından gerçekleştirilecek eylemlerle bu sonuçların oluşmaması için gerekli özeni göstermek ve önlemleri almakla yükümlüdür.

KULLANICI, EYS Portal kapsamındaki veya EYS Portal ile ilgili STM Kampüs Ltd.Şti.’nin veya STM Kampüs Ltd.Şti.’nin içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere içerikler üzerinde hak sahibi üçüncü şahısların içerik üzerindeki haklarını ve telif haklarını, ticaret markaları veya diğer tescil hakları bildirilerini kaldırmamayı, gizlememeyi veya değiştirmemeyi kabul eder.

KULLANICI işbu SÖZLEŞME uyarınca, EYS Portal’un kullanımı sırasında EYS Portal’un kullanım amaçları dışında kalan, sisteme, STM Kampüs Ltd.Şti.’nin içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilere veya STM Kampüs Ltd.Şti.’ne ilişkin öğrenilen gizli bilgileri muhafaza etmeyi, kısmen veya tamamen üçüncü kişilere doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde ifşa etmemeyi veya açıklamamayı kabul etmiş olur. STM Kampüs Ltd.Şti.’nin, STM Kampüs Ltd.Şti. hizmetleri, STM Kampüs Ltd.Şti. bilgileri, STM Kampüs Ltd.Şti. telif haklarına tabi çalışmaları, STM Kampüs Ltd.Şti. ticari markaları, STM Kampüs Ltd.Şti. ticari görünümü veya sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm fikri ve sınai malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgisi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

KULLANICI, işbu madde kapsamındaki taahhüt ve yükümlülüklerine uymadığı takdirde, üçüncü kişi firma, kurum ve üçüncü kişi taleplerinin tek sorumlusu KULLANICI olacak ve eser ve içeriğe ilişkin ayrıca lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı STM Kampüs Ltd.Şti.’nden talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü masrafı karşılamakla sorumlu olacaktır.

3. KULLANICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
3.1. Ticari Olmayan Kullanım
EYS Portal’de sunulan her türlü içerik, ticari amaçlar dışında kalan sadece şahsi kullanım içindir. KULLANICI, bu içeriklerin herhangi bir şekilde yayınlanması, kopyalanması, çoğaltılması, işlenmesi, değiştirilmesi, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yayınlanması, bir topluluğa dinletilmesi ve/veya izletilmesi, halka açık yerlerde yayınlanması eylemlerini gerçekleştiremez.

EYS Portal ile sunulan içeriğin KULLANICI tarafından umuma açık mekanlarda kullanılması veya dinletilmesi ve/veya izletilmesi yasaktır. KULLANICI, EYS Portal’un kullanımı ile dolaylı veya doğrudan herhangi bir gelir veya benzeri menfaat elde edemez.

KULLANICI, EYS Portal 'u herhangi bir şekilde başkalarının kullanımına sunabilecek hiçbir girişimde bulunamaz. EYS Portal'u, birden fazla sayıda bilgisayar, iş istasyonu ve/veya sunucuda aynı anda kullanamaz.

KULLANICI, dahil olduğu EYS Portal paketi kullanım haklarının kapsamına, “EYS Portal” veya ileride değişebilecek diğer web adreslerinden ulaşabilecektir. İşbu SÖZLEŞME’nin kabul edilmesi ile bu paket kullanım hakları kapsamı da KULLANICI tarafından kabul edilmiş sayılır. Bu nedenle, paketlere ilişkin bilgilere ilgili adreslerden ulaşarak, lütfen dikkatlice okuyunuz. STM Kampüs Ltd.Şti., KULLANICI’ya kullanıma ilişkin üyelik dahilinde tanınan hakları herhangi bir zamanda değiştirme hakkına sahiptir. KULLANICI, STM Kampüs Ltd.Şti.’nin veya onun içerik, ortam veya platform tedarikçilerinin sitelerine, mal veya hizmetlerine, yazılım, veri veya datalarına herhangi bir şekilde zarar verecek, erişimi engelleyecek, aşırı yükleme yapacak veya hasar verecek şekilde işlemler, müdahaleler yapamaz, EYS Portal’u bu şekilde ya da üçüncü kişilerin STM Kampüs Ltd.Şti. hizmetlerinden faydalanmasına engel olacak şekilde kullanamaz. KULLANICI, bu SÖZLEŞME ile tanınan hakkını, STM Kampüs Ltd.Şti.’in yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü kişilere bedelsiz de olsa devredemez, kiralayamaz, kullanımına ve/veya yararına sunamaz veya satamaz. EYS Portal’un kullanılması, her zaman bu SÖZLEŞME’nin koşullarına tabidir ve KULLANICININ sözleşmede açıkça belirtilmemiş dahi olsa dürüstlük kuralına aykırı her türlü kullanımı yasaktır.

3.2. Uygun Kullanım
KULLANICI, EYS Portal’u yürürlükte bulunan tüm ulusal ve uluslararası mevzuata, internet kullanımına ilişkin kural ve yasalara uygun olarak kullanacağını kabul eder. KULLANICI, EYS Portal’u hukuka aykırı, amacı dışında, hileli veya uygunsuz bir amaç için kullanmak veya bunları yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin vermek, bu yöndeki bir fiile katılmak veya teşvik etmek, belirli zamanlarda revize edildiği şekliyle işbu SÖZLEŞME’yi ihlal edecek bir şekilde hareket etmek, SÖZLEŞME ile edinilen hakları üçüncü kişilere kullandırmak eylemlerini yapamaz veya bu eylemleri yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin veremez veya onu teşvik edemez. STM Kampüs Ltd.Şti. ., KULLANICI tarafından bu fiillerin gerçekleştirilmesi durumunda işbu SÖZLEŞME’yi feshedebilir. Bu durumda STM Kampüs Ltd.Şti. ’nin diğer tüm hukuki hakları ve cezai yollara başvuru hakları saklıdır.

4. STM Kampüs Ltd.Şti. ’nin HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
STM Kampüs Ltd.Şti. , STM Kampüs Ltd.Şti. ’nin kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişi satıcılar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere 'link' verebilir. Bu 'link'ler, sadece referans kolaylığı nedeniyle STM Kampüs Ltd.Şti. tarafından sağlanmış olabilir ve web sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında STM Kampüs Ltd.Şti.’nin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

STM Kampüs Ltd.Şti., KULLANICI bilgilerini veya üyeliğe ilişkin KULLANICI bilgilerini, KULLANICI güvenliği, kendi yükümlülüğünü ifa ve bazı istatistiki değerlendirmeler için dilediği biçimde süresiz olarak kullanabilir. Bunları bir veritabanı üzerinde tasnif edip süresiz olarak muhafaza edebilir. Sözleşmeyi kabul eden KULLANICI, kişisel verilerinin bu şekilde kullanımına izin vermektedir. Kişisel verilerinin bu şekilde kullanımına onay vermeyen KULLANICI, bunu STM Kampüs Ltd.Şti.’ne ayrıca yazılı olarak bildirmelidir.

KULLANICI ve STM Kampüs Ltd.Şti. hukuken bağımsız taraflardır. Aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi yoktur.

STM Kampüs Ltd.Şti., önceden haber vermeksizin EYS Portal ve dokümantasyonda değişiklik yapabilir. STM Kampüs Ltd.Şti. önceden haber vermeksizin varsa ücretsiz olarak kullanım hakkı elde ettiğiniz EYS Portal'u kullanımdan kaldırabilir ya da ücretli hale getirebilir. STM Kampüs Ltd.Şti. kullanıcının siteye üye olurken veya site içi işlemlerde verdiği iletişim bilgilerini kullanarak; kullanıcı ile iletişim kurabilir, reklam ve/veya bildirim yapabilir. Kullanıcı “Hesabım” bağlantısı altındaki Bülten Aboneliği linkinden bu izni kaldırabilir.

5. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN HAKLARI
KULLANICI, EYS Portal'u tüm veri veya diğer malzemeleri, (a) üçüncü şahısların haklarının (fikri mülkiyet haklari dâhil olmak üzere bunlarla sınırlı kalmaksızın) ihlaline veya tecavüzüne neden olacak şekilde veya (b) donanımlar için zararlı veya bozucu olacak şekilde veya (c) üçüncü şahısların bilgisayar sistemlerine, ağ veya donatılarına zarar verebilecek şekilde göndermek veya iletmek üzere kullanmayacağını kabul etmiştir. KULLANICI, bunun aksine davrandığı takdirde, işbu SÖZLEŞME uyarınca, tüm sorumluluğun KULLANICI'ya ait olduğunu ve bu nedenle ortaya çıkabilecek zarar ve ziyandan ve üçüncü şahıslar tarafından açılacak her türlü dava, zarar veya ziyan taleplerinden sorumlu olacağını, STM Kampüs Ltd.Şti.'nin bu kabil dava, şikayet ve benzeri konularda hiçbir şekilde taraf ve muhatap olmayacağını, bu hükmün KULLANICI tarafından ihlali nedeniyle, STM Kampüs Ltd.Şti.'nin üçüncü şahıslar tarafından açılacak herhangi bir davada taraf addedilerek üçüncü şahıslara herhangi bir tazminat ödemesi veya yükümlülük altına sokulması durumunda, başta ödemiş olduğu tazminat olmak üzere, bundan dolayı uğrayacağı her türlü zararı KULLANICI'ya rücu edebileceğini ve STM Kampüs Ltd.Şti.'nin talebi üzerine, ödenmiş olan tazminat, zarar ve masrafları kayıtsız şartsız olarak, defaten ödemeyi gayrikabili rücu olarak beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

6. GEREKLİ DONANIMLAR
EYS Portal'ye erişmek ve/veya kullanmak için gerekli tüm bilgisayar donanımını ve iletişim donanımlarının temin ve bakımını sağlamak KULLANICI'nın sorumluluğundadır. KULLANICI bu SÖZLEŞME uyarınca, kullanma lisansı aldığı EYS Portal'u, EYS Portal WEB SİTESİNDE BELİRTİLEN ASGARİ TEKNİK ÖZELLİKLERE SAHİP BİR DONANIM ÜZERİNDE KULLANACAĞINI VE GEREKLİ DONANIMI TEMİN EDECEĞİNİ, STM Kampüs Ltd.Şti.'in yazılım-donanım uyuşmazlığı ile ilgili hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, bu nedenle meydana gelen hiçbir zarar sonucundan STM Kampüs Ltd.Şti.’in sorumlu olmayacağını, STM Kampüs Ltd.Şti.'in sorumluluğunun kullanma lisansı verilmesi ile sınırlı olduğunu beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

7. SORUMLULUĞUN SINIRLANMASI
BİR EĞİTİM DESTEK ÜRÜNÜ OLAN Sözleşme konusu EYS Portal kapsadığı konular ile sınırlı olmak üzere öğrenci ve öğretmenlerin asli kaynaklardan edinmiş oldukları bilgilerini pekiştirmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir yardımcı kaynak olup; STM Kampüs Ltd.Şti.“olduğu gibi satış” esasları dahilinde EYS Portal için herhangi bir performans ya da ifa garantisi veya bir hizmet seviyesi taahhüdü veya bir başarı seviyesi/sonuç taahhüdü vermemektedir. STM Kampüs Ltd.Şti. aynı zamanda EYS Portal içeriğinde yer alan bilginin bilimsel ya da yorumsal olarak doğruluğunu tamamıyla taahhüt etmemektedir. EYS Portal’un KULLANICI amacına doğrudan hizmet vermemesinden STM Kampüs Ltd.Şti. sorumlu değildir.

STM Kampüs Ltd.Şti. , EYS Portal’da yer alan içeriklerin kullanımı sırasında KULLANICI tarafında oluşabilecek sorun veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

KULLANICI, EYS Portal ile ilgili olarak temin edilen tüm içerikleri sadece kendi ihtiyaçları için ve doğabilecek riskleri kabul ederek kullanacağını kabul eder.STM Kampüs Ltd.Şti.’nin içeriklerine ilişkin olarak veya kullanımından kaynaklanan veri kaybı veya bilgisayar sistemi hasarları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup STM Kampüs Ltd.Şti.'in bu hususta herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

STM Kampüs Ltd.Şti. , EYS Portal’un 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sunulmasını KULLANICI’lara garanti etmemekte ve bu konuda herhangi bir hizmet ya da performans seviyesi taahhüdü vermemektedir. EYS Portal’un etkin biçimde kullanımı ve bu kullanımın tüm sonuçları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, STM Kampüs Ltd.Şti., EYS Portal’un kendisinden beklenen sonuçlarının tam olmaması ya da eksik veya amaca uygun olmamasından ve bu sebeplerle ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. STM Kampüs Ltd.Şti., (a) EYS Portal ile sunulan herhangi bir içerik sonucunda maruz kalınan kayıp veya hasarlardan veya herhangi bir müzik, görüntü, fotoğraf, yazılım, teçhizat veya içerikteki hata, hasar ya da bozulmalardan; (b) EYS Portal’un KULLANICI tarafından kullanımı neticesinde oluşacak herhangi bir telif hakkı ve mülkiyet haklarının ihlalinden hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. STM Kampüs Ltd.Şti., EYS Portal ile sunulan her türlü içerik üzerinde, tamamen kendi takdirinde olmak üzere, değişiklik yapma, uygun görmediği içeriği kaldırma ve/veya ekleme yetkilerine sahiptir. EYS Portal 'un versiyon güncelleştirmesinden kaynaklanabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan STM Kampüs Ltd.Şti.sorumlu değildir. EYS Portal hukuken yasaklanmış bir amaç için veya hukuka aykırı işlerde veya mevzuat hükümlerine aykırı olarak kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek, başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan STM Kampüs Ltd.Şti. sorumlu değildir. Hukuki yollardan elde edilmeyen veya STM Kampüs Ltd.Şti. tarafından EYS Portal'un kullanımıyla ortaya çıkabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan STM Kampüs Ltd.Şti. sorumlu değildir.

Beklenmedik teknolojik gelişmelerden dolayı meydana gelebilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan STM Kampüs Ltd.Şti. sorumlu değildir.

EYS Portal, KULLANICI'nın özel amaçlarına yönelik özel üretim ürün olmayıp, bir eğitim destek ürünü olarak tasarlanmış ve KULLANICININ TERCİHİNE sunulmuştur. EYS Portal'un kullanılması ya da kullanımının mümkün olmaması nedeniyle meydana gelebilecek ticari kar ya da başarı yoksunluğu, ticari işlerin aksaması, bilgilerin/verilerin/dosyaların/resimlerin kaybolması gibi (ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) durumlarda veya benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir zarardan STM Kampüs Ltd.Şti. sorumlu değildir.

Her durumda, EYS Portal nedeniyle meydana gelebilecek her türlü zarar başta olmak üzere, STM Kampüs Ltd.Şti.'nin bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmü uyarınca sorumluluğu EYS Portal için varsa ödenmiş olan lisans bedeli ile sınırlıdır.

8. SÖZLEŞME DEĞIŞIKLIKLERI
STM Kampüs Ltd.Şti., tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu SÖZLEŞME'yi uygun göreceği herhangi bir zamanda değiştirebilir. İşbu SÖZLEŞME'nin değişen hükümleri, EYS Portal web sitesinde ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak olup; KULLANICI, bu SÖZLEŞME’deki değişiklikleri, değişiklikler STM Kampüs Ltd.Şti.’nin web-sitesinde yayınlandıktan sonra kabul etmiş sayılır. Bu değişikliklerden haberdar olabilmek için işbu SÖZLEŞME’yi sık sık gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu SÖZLEŞME, KULLANICI'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

9. MÜCBİR SEBEPLER
Hukuken 'mücbir sebep' sayılan tüm hallerde, STM Kampüs Ltd.Şti., işbu SÖZLEŞME ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle sorumlu değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, STM Kampüs Ltd.Şti. için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için STM Kampüs Ltd.Şti. ’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, STM Kampüs Ltd.Şti.’nin makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

10. SÖZLEŞME’NİN YÜRÜRLÜĞÜ VE SONA ERMESİ
KULLANICI, EYS Portal’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi kabul ettiğini beyan ettiği anda işbu SÖZLEŞME ile belirlenen şartları kabul etmiş sayılır ve bu SÖZLEŞME TARAFLAR arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

KULLANICI, EYS Portal’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi onayladığı tarihten itibaren, SÖZLEŞME’de belirtilen hak ve yükümlülüklere aykırı hareketleri ve/veya edim ve taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle, STM Kampüs Ltd.Şti. 'nin ve/veya 3. kişilerin uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder.

İşbu SÖZLEŞME ve KULLANICI’nın SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğu EYS Portal’u kullanma hakkı, (a) KULLANICI’nın EYS Portal’u kullanmayı sona erdirmesi ve üyelikten çıkış talimatlarına uyarak üyeliğini sona erdirmesi (b) İşbu SÖZLEŞME’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi (c) KULLANICI’nın STM Kampüs Ltd.Şti. ile arasındaki abonelik sözleşmesinin herhangi bir nedenle sona ermesi ile hiçbir ihtara gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

Bu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğunuz EYS Portal'u kullanma hakkının herhangi bir nedenle sona ermesi durumunda;
KULLANICI, EYS Portal paketini, kendi isteğiyle iptal ettirmesi durumunda STM Kampüs Ltd.Şti. tarafından, KULLANICI'ya herhangi bir geri ödeme yapılmaksızın KULLANICI lisansı sona erdirilecektir.

KULLANICI'nın, SÖZLEŞME'de yer alan hükümlerden herhangi birini ihlal etmesi durumunda, STM Kampüs Ltd.Şti.’nin sözleşmeyi derhal feshetme ve KULLANICI’nın EYS Portal’a erişim ve bu SÖZLEŞME’de tanınan lisans hakkını iptal etme hakkı olup, STM Kampüs Ltd.Şti. isterse –tamamen kendi takdirinde olarak- 10 (on) gün içerisinde durumun düzeltilmesini aksi takdirde SÖZLEŞME'nin feshedileceğini KULLANICI'ya yazılı olarak bildirebilir. Bu süre içerisinde durumun düzeltilmemesi halinde, sürenin sonunda STM Kampüs Ltd.Şti.tarafından yazılı bildirimle veya bildirimsiz olarak işbu SÖZLEŞME feshedilebilir.

STM Kampüs Ltd.Şti., açıkça mevzuata aykırılık veya suç teşkil eden kullanım tespit etmesi halinde önceden haber vermeksizin KULLANICI'nın EYS Portal kullanma lisansını tek taraflı iptal etme hakkına sahiptir. KULLANICI, bu SÖZLEŞME’nin sona ermesi üzerine, STM Kampüs Ltd.Şti.’nin talep etmesi halinde, EYS Portal’dan elde ettiği her türlü içerik, bilgi, müzik, görüntü ve diğer tür içeriği; mülkiyeti, yönetimi veya denetim ve kontrolü altında bulunan tüm bilgisayarlardan ve/veya depolama ortamlarından silmeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

Sözleşme her ne sebeple olursa olsun feshedildikten sonra dahi KULLANICI’nın bu sözleşmede belirtilen STM Kampüs Ltd.Şti.’ne ait fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunmasına ilişkin tüm yükümlülükleri devam eder.

11. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
İşbu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME’nin uygulanması, yorumlanması, hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetimi ve uyuşmazlıkların çözümü Türk Hukukuna tabi olacaktır. TARAFLAR, işbu SÖZLEŞME’nin uygulanmasından doğan uyuşmazlıklar için KOCAELİ Mahkemeleri’nin ve İcra Daireleri’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

12. VERİ UYGULAMALARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI
EYS Portal'a kayıt olurken veya sonrasında verilecek olan STM Kampüs Ltd.Şti.Tek Şifre ve diğer bilgilerin doğruluğu, güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili her türlü husus tamamen KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, girilen bilgilerdeki yanlışlıklardan ve/veya KULLANICI bilgilerinin bir başkası tarafından ele geçirilerek/öğrenilerek kullanılması yoluyla EYS Portal’a KULLANICI adına erişimden STM Kampüs Ltd.Şti. sorumlu değildir. KULLANICI'ların, EYS Portal’a erişim araçlarının (kullanıcı adı ve şifre) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardan kaynaklanan KULLANICI'nın ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlarla ilgili olarak STM Kampüs Ltd.Şti.’nin, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu kapsamda KULLANICI STM Kampüs Ltd.Şti. ’den zarar, tazminat her ne ad altında olursa olsun herhangi bir talepte bulunamaz. STM Kampüs Ltd.Şti. 'nin kişisel bilgileri muhafazasına ilişkin STM Kampüs Ltd.Şti. Gizlilik Politikası http:// EYS Portal sitesinde yer alan Gizlilik ve Güvenlik sayfasındadır.

KULLANICI ise işbu SÖZLEŞME ve dolayısıyla STM Kampüs Ltd.Şti. hakkında öğreneceği her türlü bilgiyi işbu SÖZLEŞME’nin herhangi bir nedenle sona ermesinden bağımsız ve süresiz olarak gizli tutacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

13. İLETİŞİM BİLGİLERİ VE MÜŞTERİ HİZMETLERİ
EYS Portal ve SÖZLEŞME ile ilgili herhangi bir sorunuz veya sorununuz olursa, destek@eysportal.com e-posta adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

14. DİĞER HÜKÜMLER
KULLANICI bu SÖZLEŞME'yi ve bu SÖZLEŞME kapsamında sahip olduğu hakları bir başka kişiye ya da kuruma devredemez.

KULLANICI, STM Kampüs Ltd.Şti.'nin sahip olduğu hakları tek taraflı olarak tayin edebileceğini, STM Kampüs Ltd.Şti.'nin bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını ve sorumluluklarını KULLANICI’nın iznine gerek olmaksızın üçüncü bir kişi/kurum/tarafa devredebileceğini veya alt sözleşme yapabileceğini kabul eder. STM Kampüs Ltd.Şti., bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını uygulamayı ertelemekle veya yalnızca bir kısmını uygulamakla, haklarının hiçbirinden vazgeçmiş olmaz. İşbu SÖZLEŞME’de yer alan hükümlere ilişkin ihlaller ya da işbu SÖZLEŞME kapsamındaki temerrütlere ilişkin tatbik edilecek haklardan edilen feragatler, söz konusu feragat yazılı olarak düzenlenmediği ve feragat eden tarafından imzalanmadığı sürece yürürlüğe girmeyecektir. Herhangi bir ihlalden ya da temerrütten feragat edilmesi, daha sonraki ihlallerden ya da temerrütlerden de feragat edildiği anlamını taşımayacaktır.

Bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmünün mahkeme ve/veya yetkili merci tarafından geçersiz veya uygulanamaz sayılması, SÖZLEŞME'nin kalan hükümlerinin geçerliliğini ya da uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Mahkeme veya yetkili merci kararıyla bu SÖZLEŞME'nin bir hükmünün veya bazı hükümlerinin uygulanabilir olmadığına karar verilirse, STM Kampüs Ltd.Şti. bu hükmü/hükümleri kanunların emredici hükümlerine uygun olarak ve TARAFLAR'ın işbu SÖZLEŞME'de belirlenen amaca erişmesi için uygun şekilde düzeltir veya bu hükmün/hükümlerin SÖZLEŞME'den ayrı tutulmasına ve SÖZLEŞME'nin diğer hükümlerinin tümüyle etkin ve geçerli kalmasına karar verebilir.

KULLANICI'nın, bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi halinde, STM Kampüs Ltd.Şti. tüm hukuki ve cezai yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.